HERBACIANE COLD BREW

IDEALNY NAPÓJ NA CIEPŁE DNI

ANTONINA LEAF LITURGY

4/3/20231 min read

beverage with lemon
beverage with lemon

Chcielibyśmy podzielić się z Wami przepisem na herbatę zieloną THE SUN ETERNAL (Sencha) przygotowaną metodą cold brew. Jest to idealna propozycja na gorące letnie dni, gdy nie mamy ochoty na gorący napój, ale nadal chcemy cieszyć się smakiem ulubionej herbaty.

Przygotowanie herbaty metodą cold brew jest bardzo proste i zajmuje tylko kilka minut. Bierzemy łyżeczkę herbaty zielonej Senchy i wsypujemy ją do dzbanka. Następnie zalewamy ją zimną wodą - jedną łyżkę herbaty na 250 ml wody. Woda powinna być przegotowana i schłodzona do temperatury pokojowej.

Po zalaniu herbaty wodą, mieszamy ją delikatnie, a następnie wstawiamy dzbanek do lodówki na około 2-3 godziny. Im dłużej pozostawimy herbatę, tym mocniejszy smak uzyskamy.

Po upływie czasu wyjmujemy dzbanek z lodówki i przecedzamy herbatę przez sitko lub gazę, aby pozbyć się fusów i liści. Gotowe! Nasza zielona Sencha Cold Brew jest gotowa do picia.

Smak herbaty zielonej Senchy przygotowanej tą metodą jest bardzo delikatny i orzeźwiający. Dodatek cytryny lub mięty może jeszcze bardziej podkreślić smak i uczynić napój jeszcze bardziej orzeźwiającym.

Zielona herbata jest idealnym napojem na gorące letnie dni nie tylko ze względu na jej orzeźwiający smak, ale także ze względu na jej zdrowotne właściwości. Zielona herbata zawiera przede wszystkim katechiny - związki, które wykazują silne działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Dzięki temu, picie zielonej herbaty może pomóc w utrzymaniu zdrowia skóry i organizmu, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak upał. Oprócz tego, zielona herbata zawiera też kofeinę, która dodaje nam energii i pobudza organizm.

Mamy nadzieję, że ten przepis przypadnie Wam do gustu i spróbujecie go w domu. Jeśli macie jakieś swoje ulubione sposoby na herbatę, dajcie nam znać w komentarzach. Do zobaczenia!

IDEALNE JAKO COLD BREW